Těhotenské oblečeníTěhotenské oblečení je pro většinu nastávajících maminek jednou velkou neznámou. Spousta těhotných žen se mermomocí snaží nosit takovou velikost oblečení, kterou nosily ještě před otěhotněním a zatímco v počátcích gravidity se jim tento úkol daří, s rostoucím bříškem je to stále více nemožné. Navíc je většina z nich přesvědčena, že těhotenské oblečení není slušivé a svým vzhledem připomíná větší pytel, jehož úkolem není vám zalichotit, ale dodat vám maximální pohodlí. Nemusíte se bát! I s rostoucím miminkem, které nosíte pod srdcem a díky jehož růstu se mění i vaše tělesné proporce, se můžete oblékat slušivě a přitažlivě. Poradíme vám, jak vybírat těhotenské oblečení, které vám nejen bude slušet, ale ve kterém se především budete cítit fajn a pohodlně!

Kdy nakupovat těhotenské oblečení?

Rozhodně raději dříve, nežli později. Možná si říkáte, že se zrovna vás rapidní a nečekaný nárůst váhy netýká a spoléháte se na to, že několik měsíců na vás vaše těhotenství vůbec nebude vidět. Je sice pravda, že první dva – možná tři měsíce – dokážete zamaskovat větší bříško volnějším svrškem, ovšem postupem času to bude čím dál složitější. Doporučujeme tedy vydat se do obchodu s těhotenskou módou co nejdříve. Pořídit se dají i takové kousky oblečení, které můžete nosit od prvního trimestru až do porodu – takové modely je možné přizpůsobovat si v pase.

Pozornost věnujte kvalitním materiálům

Různorodost těhotenského oblečení mnohým z vás možná vyrazí dech a rozhodně se nelze divit faktu, že mnoho maminek v široké nabídce zpočátku tápe a s výběrem si vůbec neví rady. Dejte si ale pozor, neboť ne každý kousek určený těhotným maminkám je natolik kvalitní, aby jej mohly pasovat do svého těhotenského šatníku. Určitě nelitujte peněz a investujte do kvalitních a především dostatečně prodyšných materiálů, které vaší pokožce umožní dýchat. Pamatujte, že v tomto období dochází k návalům horka a těhotné ženy se i mnohem více potí. Nekupujte si oblečení vyrobené z umělých materiálů, které nedokážou sát pot.

Vybírejte mezi praktickými kousky

Lákavý sortiment těhotenského oblečení může být příčinou toho, že jednoduše neodoláte a bez rozmyslu si koupíte dokonalý těhotenský overal. Je sice pravda, že vám možná bude perfektně slušet a vy se díky němu budete cítit fajn a konečně opět jako přitažlivá žena, ovšem najednou si uvědomíte, že díky častému docházení na WC – v těhotenství stoupá frekvence návštěv toalety díky miminku tlačícímu na močový měchýř – není svlékání celého overalu a jeho následného oblékání zrovna praktické. Co z toho plyne? Lákavý vzhled je jedna věc, ovšem v těhotenství je potřeba myslet především na praktičnost jednotlivých modelů.

Fotografie publikována se svolením Nenetus FreeDigitalPhotos.net