Barevné kontaktní čočky dioptrické i nedioptrické zažívají velký boom. Jsou oblíbené napříč věkovými skupinami, u mužů i žen. Díky nim totiž můžete dosáhnout nové barvy očí během pár vteřin a zaujmout oslnivým pohledem. Aby však bylo nošení barevných kontaktních čoček příjemné a zábavné, je třeba řádně se o ně starat. Jen správná péče vám totiž zaručí to, že si nevyvoláte podráždění očí či záněty.

Péče podobná jako u čirých čoček

Ať už používáte barevné kontaktní čočky nedioptrické, či s dioptriemi, je u nich péče podobná jako u klasických čirých čoček. Základem všeho je správná hygiena. Před tím, než se pustíte do jakékoliv manipulace s čočkami, je třeba si důkladně umýt ruce. Jakékoliv nečistoty, které byste si mohli do očí zanést špinavýma rukama, by totiž mohly způsobit podráždění, zarudnutí očí a vyvolat pocit cizího tělesa v oku.

Nezapomeňte na čištění

Ve chvílích, kdy čočky nepoužíváte, musí být vyčištěné a uchovávané v čistém prostředí. Pro barevné kontaktní čočky dioptrické i nedioptrické používejte kvalitní roztok, kterým čočky vyčistíte a zároveň slouží i jako dezinfekce a prostředek pro uchování po celou dobu, co je nebudete nosit. Ideální je zvolit roztok doporučovaný výrobcem nebo zakoupit roztok určený na klasické oční čočky. Pozor však dejte na roztoky obsahující peroxid – ten by barevné čočky poškodil a zničil.

Čočky umývejte jen roztokem, nikdy je neoplachujte vodou nebo jinou tekutinou a uschovávejte je v pouzdru. Čočky i roztok používejte jen po dobu, kterou stanovuje výrobce. Při nasazování barevných kontaktních čoček dejte pozor, aby nepřišly do kontaktu s ostrými předměty nebo dlouhými nehty, které by je mohly poškodit.

Zrak je naším nejdůležitějším a nejcennějším smyslem. Proto dbejte na to, aby barevné kontaktní čočky nedioptrické i dioptrické, které používáte ke zvýraznění vašeho vzhledu, nepředstavovaly pro oči žádné riziko a důkladně se o ně starejte.