Výběr mateřské školkyVýběr mateřské školky rozhodně není otázkou pěti minut, jak si mnoho rodičů naivně myslí. Je důležité si uvědomit, že mateřská školka bude pro vaše dítko představovat jakýsi druhý domov, kam bude pravidelně docházet a kde bude trávit spoustu svého času. Možná i vy stojíte před tímto na první pohled složitým úkolem a marně tápete v množství nabídek a možností, jež se před vámi otevírají. Již v minulém článku jsme vám prozradili některá ze základních kritérií, která vám mohou být při výběru mateřské školky užitečná. Dnes neuděláme výjimku a společně si představíme další základní body, podle kterých se můžete rozhodovat. Tak už na nic nečekejme a dejme se do toho – uvidíte, že s námi vyberete mateřskou školku hravě!

Personál

Při výběru mateřské školky není důležité hledět jen na cenu nebo na umístění, ale v potaz byste měli brát i personál – tedy učitelky, které budou s vaším dítkem trávit nejvíce času. Určitě není na škodu se s učitelkami předem seznámit a domluvit se s nimi na schůzce, na které je nejen můžete blíže poznat – a usoudit, zda vám jsou či nejsou sympatické – ale zároveň si i prohlédnout prostřední mateřské školky. Rozhodně se nebojte ptát se na vše potřebné, ať už vás bude zajímat vzdělávací program, jak je zajištěno stravování, jak se řeší spaní, jak často s dětmi chodí do přírody apod. Pamatujte na známé přísloví: líná pusa, holé neštěstí.

Doplňkové aktivity

Současná doba klade i na tak malé děti stále větší nároky, proto se nelze čemu divit, že mezi nejvyhledávanější doplňkové aktivity patří především výuka cizího jazyka. Pokud školka nabízí i pohybové aktivity, hry v přírodě, hudební nebo výtvarné aktivity či nejrůznější kroužky, je to jen třešnička na dortu. Tyto aktivity je třeba brát jako nadstavbové, neboť nejdůležitější je vzdělávací program.

Struktura tříd

Pro mnoho rodičů je důležitá skutečnost, jak je v dané školce řešena struktura tříd. Zatímco někde jsou děti rozděleny do tříd podle věku a tráví tak čas pouze se svými vrstevníky, jinde jsou spojené s mladšími dětmi a tráví tak čas ve školce společně. Proto se zajímejte, jak je to řešeno ve vámi vybrané školce. Není žádným tajemstvím, že zatímco někteří rodiče smíšenost stříd vůbec neřeší, jiným to vadí – zastávají totiž názor, že mladší děti ty starší brzdí.

Obrázek: pixabay.com