PRVelká část populace mnohdy opomíjí již počínající příznaky zdravotních potíží či nemá snahu porozumět lidskému zdraví, většinou podléhají dezinformacím a radám, které v praxi běžně nefungují. Často je na vině také potřeba zbavit se své vlastní zodpovědnosti a lenost vyhrává nad nutností zdravotní problémy řešit včas. Poté v ordinacích lékařů očekávají zázračnou léčbu, která je opět vrátí do normálního života, pokud možno bez následků.

Zamysleme se však nad tím, že my sami si tělo huntujeme nesprávným způsobem života, bohužel, i několik desítek let, až si tento fakt začneme uvědomovat, bývá již pozdě na stoprocentní vyléčení nebo alespoň částečnou úlevu. Na trhu je sice obrovské množství analgetik a tlumících léků a mastí, ovšem pokud neznáme pravou příčinu bolesti a dalších obtíží, pouze bolest otupíme, nikoli plně odstraníme. Zde můžeme jako vhodný příklad uvést bolesti zad a páteře, bez lékařského vyšetření a správné indikace vhodných léčiv budeme nadále trpět, pro mnohé osoby je vyhovující se s bolestmi smířit, lepší řešení je určitě začít cvičit.

Sníženou obranyschopnost nepřehlížejte

PRAktuálním tématem v tomto období je střet s virózami a infekčními činiteli, které nás snáze napadají při snížené imunitě. Pokud k zánětlivým typům nemocí (zánět průdušek, nosohltanu, chřipka, angína) budeme přistupovat nezodpovědně a vědomě si na bolavá místa aplikujeme analgetika v různé podobě (spreje, cucavé tablety), bolest pouze otupíme, mírně zvýšenou teplotu srazíme prášky k tomu určenými, nemůžeme se pak divit, že se nám nemoc vleče a nebo se stále často opakuje. Kromě řešení aktuálního onemocnění s lékařem, je potřeba řešit také jeho původ, kterým je právě oslabený imunitní systém. Hlavní roli při nastartování obranných a hojivých procesů hrají enzymy a biologické katalyzátory, obzvláště důležitý je především živočišný enzym trypsin, který má protizánětlivý účinek a urychluje hojení.

Naučme se nejdříve pátrat po příčině a jak se vyznat ve vlastní obranyschopnosti a naučit se ji i účinně využívat. Pro příklad zvýšená teplota není projev nemoci, nýbrž pouhou reakcí na ni, kdy zabraňuje množení virů a bakterií, a navíc aktivuje imunitní systém.

Jak obnovit imunitní systém?

Pro obnovu imunitního systému je zásadní funkčnost celého lymfatického oběhu, dostatek kvalitního spánku a vyvážená strava. Vnější pomoc můžeme získat i pomocí enzymatické terapii, která tělu dodá obdobné enzymy, jaké užívá imunitní systém. Urychlí se tím hojení napadených a dlouhodobě oslabených tkání, omezí se otoky a minimalizuje se bolest. Např. enzymatický lék Wobenzym obsahuje unikátní směs vhodně sestavených enzymů, které účelně ovlivňují imunitu a tlumit záněty. Účinnost wobenzymu je ověřena rozsáhlým vědeckým výzkumem, řadou kontrolovaných klinických studií a více než 40-letou léčebnou praxí.