PR - alergieJak je možné, že většina miminek a malých dětí má v dnešní době alergie na všechno možné? Vždyť naše babičky a miminky, dědečkové a tatínci nikdy tolik netrpěli, a to vyrůstali na vesnici, v přírodě trávili většinu svého času, brouzdali se kolem polí plných rozkvetlé řepky, jako malí lezli po rozkvetlých stromech, váleli se v kopkách usušeného sena a šplhali po balících slámy, skotačili s pejsky a kočkami i s jinými zvířaty majícími srst… A nic to s nimi nedělalo. Dnešním dětem stačí nepatrný okamžik v přítomnosti alergenů a mohou se s trochou nadsázky ukýchat do bezvědomí. A pro mnohé dospělé, byť byli v dětství naprosto imunní vůči jakýmkoliv pylům či jiným alergenním látkám, je dnešní doba také dobou, kdy se raději straní všemu, co by mohlo vyvolat pálení očí, slzení a nekonečnou sennou rýmu.

Důvodů, proč v dnešní době existuje tolik alergií, je mnoho. Dnešní svět je přetechnizovaný a přeumělkovaný, pohodlný a plný všeho, na co si vzpomeneme. Snažíme se o to, aby v našich domácnostech bylo všechno hygienicky čisté, abychom na kvalitní podlaze, kterou jsme objevili díky mnoha radám známých skrze internetové stránky www.meister-podlahy.cz,  nebo na nábytku, v koupelně či ve dřezu nenašli pražádnou bakterii. A k tomu všemu používáme nespočet chemikálií, které zaručeně zamezí vzniku a výskytu jakéhokoliv nežádoucího mikroba. A zapomínáme přitom na to, že kdybychom se tolik nesnažili žít v absolutní čistotě a mezi supermoderními vymoženostmi, možná by to bylo v mnohém jednodušší.

Kvalitní podlahy možná slibují antibakteriální úpravy, které zamezí vzniku roztočů a mikrobů a pomohou lépe snášet životní prostředí v pohodlí domova, ale nezaručí, že se u vás či u vašeho dítěte neprojeví známky alergie. Netvrdíme, že se máte obklopovat bakteriemi a mikroby. Netvrdíme ani, že byste neměli nakupovat kvalitní věci a pořizovat si kvalitní nábytek. Ba právě naopak. Obklopte se přírodninami a kvalitními výrobky, jak jen to půjde, a uberte trochu chemie. Vyrazte s dětmi do přírody a nebuďte zavřeni v dokonalém a hygienicky čistém prostředí. Dovolte dětem, aby si vytvořily imunitu vlivem přírody. Funguje to v podstatě jako očkování, při kterém je do těla vpravováno malé množství látek způsobujících tu konkrétní nemoc. Tak jako se tělo samo dokáže vypořádat s nemocemi, proti kterým je očkováno, dokáže se samo vypořádat s alergiemi. Jen musí být alespoň čas od času obklopováno látkami, které by mu případně mohly vadit, ačkoliv to zní dokonale bláznivě…

Obrázek: pixabay.com