Youtube písničky pro dětiYoutube písničky pro děti mohou být pro ratolesti úplně první cestou, prostřednictvím které se mohou dozvědět informace o okolním světě – a to již u maminky v bříšku. Ne nadarmo se v těhotenství doporučuje miminku zpívat, neboť děti maminčin hlas uklidňuje a její melodický zpěv se jim tak vryje do paměti společně s pocity uklidnění, bezpečí a pohody. Navíc se odborníci shodují na tom, že písničky pouštěné dětem v raném věku úzce souvisí s jejich pozdějšími hudebními preferencemi a sebedefinicí v pubertě – což je samozřejmě nutné brát s rezervou, neboť na finálním výsledku se podílí řada dalších faktorů.

Proč dětem zpívat nebo jim pouštět písničky?

Zpěv byl odjakživa přirozenou součástí života, kdy se zpívalo nejen v kostelech, ale i v hospůdkách, při práci na polích nebo zkrátka jen tak pro zábavu. Mnoho maminek svým dětem začne zpívat zcela spontánně takové písničky, které jako malé samy slýchávaly od svých maminek nebo babiček – nejčastěji se tak jedná o lidovky. Písničky odjakživa vzbuzují v lidech radost a nadšení a jiné to samozřejmě není ani u dětí. Těm navíc písničky pomohou zlepšovat výslovnost a učit se novým slůvkům – veršovaná slova zdůrazňují rytmus a učí děti správně dýchat a vyslovovat.

Proč právě lidové písničky?

Jestliže nemáte zásobu vhodných melodií v hlavě, youtube písničky pro děti vám pomohou tento zádrhel překonat. A proč právě lidovky? Nejenže jsou tyto písničky osvědčené staletími, ale navíc mívají jednoduchý text i melodii a dětem se lépe pamatují. Nepatříte-li mezi zdatné zpěváky, vůbec nevadí! Dětem můžete písničky jen pouštět a společně si s nimi broukat do rytmu.

Youtube písničky pro děti – TOP 10!

Youtube je největší hudební server, na kterém se dá najít prakticky cokoli – od písniček a videí, až po filmy či seriály. I pro děti je zde více než pestré množství písniček, které jim můžete pouštět a společně se tak učit novým slovům, říkadlům a rýmovačkám. Níže jsme pro vás připravili TOP 10 nejoblíbenějších dětských písniček, kterými se můžete inspirovat:

  • Skákal pes přes oves
  • Pec nám spadla
  • Šla Nanynka do zelí
  • Travička zelená
  • Když jde malý bobr spát
  • Běží liška k Táboru
  • Kočka leze dírou
  • Prší prší jen se leje
  • Černé oči jděte spát
  • Když jsem husy pásala

Hitparáda oblíbených lidových písniček je pro vás připravena na následujícím videu :)

A jaké písničky jste svým dětem zpívali nebo pouštěli vy? Máte nějaké nejoblíbenější? Neváhejte se s námi podělit o vaše tipy v diskuzi pod článkem! 

Fotografie publikována se svolením Nenetus FreeDigitalPhotos.net