Jak se pravilo v jednom populárním seriálu, zima se blíží. Venku sice vládnou zatím ještě dozvuky babího léta, to se ovšem může rychle změnit. Nastanou podzimní mlhy, plískanice a za chvilku tu máme sníh a mrazy. Že se netěšíte na zimu? Zase vám budou mrznout nohy? Pokud se vybavíte vyhřívanými ponožkami, chladem trpět nemusíte.

Vím, o čem mluvím, jsem dlouholetá hokejová máma a své syny jezdím podporovat na každý zápas. Představte si trávit víkend co víkend tři hodiny postáváním u ledové plochy. Ještě k tomu připočtěte, že jsem jako každá správná žena řádně zimomřivá a bude vám jasné, že jsem pokaždé přijela domů promrzlá na kost. Sebelepší zimní obuv nepomohla. Od poloviny zápasu jsem vždy prsty u nohou už necítila a rozmrzaly celou cestu domů. Dokud jsem nevyzkoušela vyhřívané ponožky Therm-ic.

Jsou opravdu tak dobré?

Je to bezvadný vynález, jde o ponožky, které jsou vybavené topnými tělesy na baterie. Ovládáním na akumulátoru či prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu si nastavíte stupeň ohřevu a pak už si užíváte teplo, o které se ponožky postarají velmi spolehlivě. Zpravidla jsou na tom nejhůř s prokrvováním prsty, proto jsou nejčastěji topná tělesa umístěna pod prsty a z boční a svrchní strany, aby je teplo kompletně obklopilo a nenechalo prochladnout. Dřív jsem se na zimní zápasy opravdu příliš netěšila s vidinou té nepříjemné zimy, teď ale s vyhřívanými ponožkami nemám problém.

Jsou vynikající také pro lyžaře, zejména sjezdaře, kteří si chtějí užívat celý den na svahu. I přes intenzivní pohyb mohou prsty u nohou začít po čase prochládat. Vyhřívané ponožky dokážou udržet potřebný tepelný komfort, aby vás nohy nestudily a měli jste je pěkně v teple po celý den. Vyhřívané ponožky jsou stále oblíbenější, můžete je vidět často i na závodnicích v běhu na lyžích. Poznáte to jednoduše, na lýtkách se jim pod kombinézou rýsují baterie.