Doba dovolených a výletů se otvírá zejména na jaře a v létě. I u nás doma jsou neuvěřitelně krásná místa, která stojí za to jistě vidět a blíže poznat. Pokud patříte k těm, co uvítají tip na výlet s dětmi, nechte se námi inspirovat.

Dolský mlýn NP České Švýcarsko

Dolský mlýn je krásná kulturní památka, která leží v Národním parku České Švýcarsko. Najdete ji asi 3 km od Jetřichovic. Leží zde zřícenina trojkolového mlýna a pily z roku 1515. I když je v současné době dochováno pouze torzo obvodových zdí, čeká vás nádherná procházka zdejší přírodou, kterou si můžete užít i s malými dětmi a s kočárkem.

Stezka korunami stromů v Krkonoších

Stezka korunami stromů se nachází v krásných lesích Krkonošského národního parku. Zdejší naučná trasa měří 1 500 m. V letním období je otevřeno od 9:30 do 19:00 hodin. Čeká vás 45 m vysoká věž s naprosto jedinečným výhledem na více než 150 let staré lesní mohykány. Po cestě si užijete naučné zastávky a adrenalinová zákoutí.

Rumcajsova jeskyně v obci Brada u Jičína

Rumcajsova jeskyně se nachází se v obci Brada, která leží asi 5 km od Jičína. Nabízí jedinečný pohled do krásně zařízeného bydlení Rumcajse, Manky a Cipíska. Trasa vede přímo k Rumcajsově jeskyni a je vhodná i pro kočárky. Pokud se rozhodnete vydat dál na cestu, dojdete až ke zřícenině Brada, kde jsou 3 sokly s křížem a sochami svatého Pavla a Petra. Trasa už ale není vhodná pro kočárky.

Vydejte se do Dinoparku

Pokud přemýšlíte, kam na výlet s dětmi, zkuste poznat období druhohor a seznamte se s Dinosaury. Dinopark nabízí Praha, Plzeň, Ostrava, Liberec a Vyškov. Užijí si to zde děti všeho věku. V areálech jsou dětská hřiště, skluzavky, prolézačky, mlhostrom, lanová dráha, 4D kino, DinoLaser i DinoBike.

Zážitkový park Fábula v Kamenici nad Lipou

Zábavní park Fábula je ideální tip pro rodinný výlet a děti všeho věku. Zažijete napětí, překonáte strach, najdete cestu ven z temných chodeb, uvidíte spoustu pohádkových bytostí, můžete tvořit v kreativních dílnách nebo pozdravit zvířátka ze zdejší mini ZOO. Pohádková vesnička umí zabavit všechny generace a nabízí nepřeberné množství druhů zábavy. Čeká vás únikovka Útěk ze žaláře, obří společenské hry, hlavolamy i bludiště. Do Fábuly v Kamenici nad Lipou můžete i v dešti a svézt se parní lokomotivou. Pohádkové sklepení, patrová budova i venkovní hřiště, to je ta pravá zábava pro děti.