Ať už v kuchyni vytváříte gurmánské večeře o několika chodech, nebo chystáte snídaně pro sebe a svou rodinu, je třeba na přípravu jídla v každém případě dobře vidět. Většina lidí se jako první zaměří na centrální osvětlení místnosti a poté řeší svítidla doplňková. Záleží především na typu kuchyně, může se sem hodit závěsný lustr ve vintage stylu, lze použít stropní svítidla nebo také systémová svítidla. Skvěle vypadají a obejdou se bez údržby zapuštěné bodovky a LED panely. Máte-li v kuchyni také jídelní stůl, určitě si pořiďte závěsné svítidlo k němu.

Co však v žádné kuchyni nesmí chybět, je kuchyňská linka. Je to prostor, kde se dějí ty kulinářské zázraky, na které je třeba perfektně vidět. Někdo řeší osvětlení kuchyňské linky pomocí několika spotových svítidel připevněných na zeď, někdo nedá dopustit na zářivky. V moderních kuchyních jsou k vidění nejčastější LED pásky.

Kam s nimi

Do kuchyně se hodí umístit LED pásky pod horní skříňky. Pokud nemáte kuchyň na míru, můžete použít pásky s přisazeným profilem. Kde je to možné, vypadá skvěle, pokud si necháte LED pásky s chladicím hliníkovým profilem zafrézovat do skříňky. LED pásky skvěle osvětlují celou pracovní plochu, můžete je ovládat vypínačem nebo pouhým dotykem, což je obzvlášť v kuchyni velmi praktické. Vedle pracovní plochy mohou LED pásky osvětlovat také vnitřek skříněk, toto osvětlení je efektní zejména u prosklených vitrín.

Pro náladové osvětlení lze i do kuchyně instalovat ke stropu sádrový profil, do kterého se vloží LED pásky. Ty potom můžete ovládat klidně na dálku a určovat nejen intenzitu, ale také barvu osvětlení. Nechcete-li vybírat svítidla přes internet pouze podle obrázku, vsaďte na světelné studio Aulix, které najdete v Dolních Břežanech. Nabídne vám více než 400 modelů svítidel, která si můžete prohlédnout na vlastní oči. Nebudete-li si vědět rady s výběrem, zkušení odborníci vám zde rádi poradí.