Také patříte k těm, kdo si občas vzpomenou, že chtěli vlastně někdy darovat krev nebo krevní plazmu, ale zatím se k tomu zatím nedostali? Ani nemáte tušení, co musíte splnit, abyste tak mohli učinit? Není nic jednoduššího než číst dál. Anebo navštívit webové stránky europlasma.cz a projít si všechny podrobné a ucelené informace.

Navštivte odběrné místo

Abyste se mohli darovat krevní plazmu, je potřeba zaregistrovat se a podstoupit kontrolní vyšetření krve. U nás je možné podstoupit darování krevní plazmy Europlasma v Praze. I v jiných městech najdete jiná dárcovská místa.

V Europlasmě na vás čeká finanční odměna za každý úspěšný odběr ve výši 700 Kč. Za pravidelné dárcovství si můžete ročně přijít až na 18 200 Kč. Kromě toho na vás čeká zajímavý a lákavý věrnostní program nebo program slev a výhod s nímž uspoříte v lékárně a podobně.

V Praze najdete dvě odběrná místa Europlasma, a to na Černém Mostě a na Chodově. Chodovská pobočka vznikla již v roce 2009 a má bohaté zkušenosti s odběry napříč všemi generacemi dárců. Během odběru se budete cítit komfortně a příjemně. Čeká na vás zdarma Wi-Fi, televize, časopisy, příjemný personál a na závěr studený nápoj i malá svačinka.

Mnozí dárci si dříve rok, co rok brali půjčky na opravu chrupu, pokažené auto, nový gauč nebo na nenadálý výdaj, který jim vznikl, ale budete-li si střádat finanční náhrady za každý odběr, 18 200 Kč vám bude jako rezerva třeba stačit.

Pokud je pro vás dárcovská odměna „zbytečností“ a nechcete ji, můžete uplatnit slevu na dani ve výši 3 000 Kč.

Nezbývá než se rozhodnout, který den by vám pro darování krevní plazmy vyhovoval, aby jste byli vyhovujícími dárci (ženy nemohou mít menstruaci, půl roku po porodu, neměli byste být ani po trhání zubu…) a objednat se.