Padání vlasů u žen v těhotenstvíPadání vlasů u žen v těhotenství je běžný jev, se kterým se potýká většina budoucích maminek. Ačkoli tuto skutečnost možná nesete nelibě a slzy se vám derou do očí pokaždé, když na hřebenu vidíte spoustu vypadaných vlasů, rozhodně se tímto problémem netrápíte sama. Důvodů pro jejich vypadávání je více: hormonální výkyvy, vyčerpání, stres či nedostatek vitamínů. Zatímco některá žena trpí pouze jednou z příčin, u jiné se potkají všechny naráz a nadělají jí na hlavě nepěknou paseku. Jestliže i vám padají vlasy, nezoufejte! V dnešním článku si řekneme, co můžete udělat proti postupnému vypadávání vaší hřívy.

Padání vlasů u žen v těhotenství i po porodu

První fáze padání vlasů se u většiny těhotných žen objeví v období druhého až třetího měsíce těhotenství, kdy tělo prožívá největší hormonální změnu. Druhá fáze padání vlasů se objevuje po porodu, kdy se tělo vypořádává s prožitou psychickou i fyzickou zátěží. Po porodu lze padání vlasů očekávat v období mezi třetím až šestým měsícem, kdy je vlasový cyklus zrychlený.

Lze padání vlasů předejít?

Každému z nás během jediného dne vypadne cca 100-150 vlasů, při jejich mytí dokonce až 300. Jakmile se v těhotenství objeví vypadávání vlasů, začne si každá těhulka pohrávat s myšlenkou, zda tomu lze nějak předejít. Bohužel s hormonálními změnami a výkyvy probíhajícími ve vašem těle nic neuděláte, přesto pro vás ale máme několik rad, s nimiž můžete svým vlasům ulehčit.

snažte se během těhotenství co nejméně nosit culíky a copy, které vaše vlasy zbytečně tahají a namáhají
zařaďte do svého jídelníčku co nejvíce ovoce a zeleniny, které vám díky obsahu flavonoidů a antioxidantů pomohou ochránit vlasové folikuly
vlasy nekartáčujte, doporučujeme pořídit si pro období těhotenství hřeben se širokými zuby, se kterým můžete svou hřívu šetrně a jemně pročesávat
investujte do kvalitních vlasových přípravků, doporučit vám můžeme šampony a kondicionéry s obsahem biotinu
zvyšte příjem vitamínů B, C, E, selenu, biotinu, zinku a silica

Obrázek: pixabay.com