Kdo by si rád nedal sklenku vynikajícího vína? Potěší v každém ročním období. V zimě, když mrzne, až praští, zahřeje červené, a v létě, kdy teploty atakují třicítky, zchladí dobře vychlazené bílé. A jaké konkrétně si dát? Dobrou zprávou je, že za dobrým vínem nemusíte cestovat moc daleko. Postačí, když zamíříte na Moravu. Třeba do BMV Vinařství Kadlec Vrbice nedaleko Břeclavi.

Kvalitu vín určuje celá řada faktorů, jako jsou počet slunečných dní v roce či podloží, v němž vinná réva roste. Svou roli ale hrají třeba i rozdíly mezi noční a denní teplotou. Pěstování vinné révy a výroba vín je zkrátka kumšt. Spolu s patřičnými znalostmi vyžaduje odhodlání a entuziasmus hraničící až s vášní. Ale třeba také speciálně klenutý sklep poskytující podmínky pro zpracování hroznů a následné zrání vína.

Jaké víno máte nejraději?

Mladé, nebo spíše vyzrálejší? Svěží a ovocné? S harmonickou a šťavnatou chutí? Aromatické vonící po muškátech? Nebo upřednostňujete vína kořeněná? Proti gustu žádný dišputát. Zřejmě máte rádi víno, které se dobře pije. Víno, které se stane vaším věrným společníkem po namáhavém pracovním dni. Je tomu tak? V tom případě jste na dobré adrese. BMV Vinařství Kadlec Vrbice přesně takové nabízí.

Bílé, červené, růžové i oranžové

Vína bílá, červená, růžová i oranžová. Že takové víno neznáte? Tak byste se s nimi měli seznámit. Oranžové víno kvasí na slupkách spontánním kvašením. A jeho varva je, jak jinak, zlatá až oranžová. Jejich chuť je, jak stojí na stránkách vinařství zvláštní až komplikované, ale svého zákazníka si určitě najdou. Třeba jím budete právě vy. A kde ho ochutnat? Ideálně na degustaci. Ty pravidelně pořádá vinný sklípek s degustací Vrbice. A to degustace, které opravdu stojí za to. Spolu s vynikajícími víny se totiž budou servírovat lákavé variace sýrů, domácí uzeniny a zabíjačkové speciality.

Aby Velikonoce byly skutečně veselé

A pokud se nemůžete účastnit přímo degustace, můžete si víno objednat online (na bmvvinarstvi.cz). Momentálně jsou v nabídce speciální velikonoční vína z Vrbice. To jsou koštovací kartony se šesti lahvemi Vetlínského zeleného s dopravou zdarma. S nimi letošní Velikonoce skutečně budou veselé. Respektive tomu tak může být.