Chodíte s miminkem plavat? Nebo plánujete kojenecké plavání či pohodové rodinné návštěvy bazénu? Plavání může být pro vaše zlatíčka nejen zábavné, ale také prospěšné pro jejich rozvoj a relaxaci. Aby byly vaše společné chvilky ve vodě co nejpříjemnější, je třeba se dobře připravit, a to zejména co se týče výběru kojeneckých plenek do vody. Zjistěte, jak fungují a jaké máte možnosti při výběru.

Oproti klasickým plenkám mají plenky do vody několik výhod, které právě na bazénu opravdu oceníte:

  • Jsou vyrobeny z voděodolného materiálu, díky kterému se voda nevsákne a nezatíží tak plenku, aby netáhla vaše miminko ke dnu.
  • Vše, co má zůstat uvnitř plenky, zůstane také v ní. Koupací plenky zabrání jakémukoli znečištění bazénu.
  • Snadno se oblékají a jsou velmi přizpůsobivé pro tělíčko vašeho malého plaváčka.
  • Jsou velmi pohodlné, děti ani nepoznají, že plenky mají a mohou se naplno věnovat vodním radovánkám.

Jak fungují plenky do vody

U malých miminek si nikdy nejste jistí, kdy se příroda ozve. A proto pro vás máme koupací plenky, se kterými budete na bazénu úplně v klidu. Plenky do vody jsou vyvinuty tak, aby udržely tekutiny i veškeré nečistoty uvnitř plenky. Mají nepropustné vrstvy a pevný a pružný lem kolem nožiček a pasu, aby bylo miminko v pohodlí a zároveň se z plenky nedostalo nic do vody.

Kdy zvolit jednorázové plenky do vody?

Když plánujete jít s miminkem na bazén, máte dvě možnosti. Tou první jsou jednorázové plenky do vody. Ty mají jednoznačnou výhodu v tom, že po koupání je jednoduše svlečete a vyhodíte. Jsou velmi jednoduché na oblékání a vhodné i pro nejmenší miminka. Zásadní pro výběr je hmotnost miminka, podle toho sáhnete po velikostech S, M nebo L.

Kdy sáhnout po plenkových plavkách?

Zvláště pokud je vaše děťátko zkušený plaváček a bazén si zamilovalo, uvažujte o plenkových plavkách. U těch už můžete vybírat z nejrůznějších vzorů a barev, aby se vaše miminko na bazén pořádně vyfiklo.

Vnitřní strana plenkových plavek je vybavena praktickou síťkou, která zachytí veškeré nehody miminka ve vodě, vy je po plavání jednoduše vyperete a budou zase čisté a připravené k použití. Velkou výhodou plenkových plavek je samozřejmě jejich ekonomická stránka – oproti jednorázovým plenkám do vody vám vydrží déle a vy ušetříte.

Stejně jako v případě klasických plenek pro běžné denní užívání, máte ve vodním sortimentu spoustu možností. Nejdůležitější však je, aby vaše miminko bylo v pohodě a budovalo si vztah k vodě v příjemném komfortu.