Co vlastně pro miminko potřebujete? Vzhledem k tomu, že těhotenství uběhne poměrně rychle, přestože se jedná o 40 týdnů, je nezbytné kupovat potřeby pro ratolest průběžně. V následujících řádcích vám však prozradíme, bez jakých věcí se jednoznačně neobejdete.

Jelikož je mateřství velice náročné období, je dobré si ho ulehčit právě praktickými a efektivními pomůckami.

Autosedačka

Autosedačka je na prvním místě seznamu, protože bez ní vám zkrátka v nemocnici nedovolí vzít si miminko domů. Samozřejmě existují i jiné alternativy (porod doma, jízda veřejnou dopravou a podobně), ovšem nejčastějším scénářem je odvoz novorozeněte domů v autosedačce. Především během chladných měsíců vám přijde vhod i deka do autosedačky.

Dětská postýlka nebo kolébka

Jakmile si miminko přivezete domů, potřebujete místo, kde mu dopřejete bezpečný spánek. Právě k takovému účelu slouží postýlka, respektive kolébka. U malých miminek si zpočátku vystačíte s kolébkou, ale ve zhruba třech nebo čtyřech měsících z ní ratolest vyroste, a potom už je postýlka žádoucí. Samozřejmě nezapomeňte na kvalitní matraci a pohodlné povlečení.

Ideálním doplňkem nejen do postýlky a kolébky jsou mušelínové pleny. I když budete používat jednorázové pleny, látkové nezavrhujte, protože je můžete dát pod miminko, a tím ochránit prostěradlo před ublinknutí.

Přípravky pro kojení

Kojení je přirozený způsob, jak nakrmit miminko. Jelikož někdy kojení z různých příčin není možné, potom na scénu nastupuje umělé mléko. I tak si připravte nějaké pomůcky na kojení.

Pro kojící maminky je první položkou kojící polštář, který doporučují i mnohé kvalifikované laktační poradkyně. V nemocnicích je už také běžné, že vám takový polštář půjčí, aby bylo kojení příjemnější a snadnější.

Pro vytvoření zásoby mateřského mléka zase poslouží odsávačka. Mateřské mléko si totiž můžete dát do speciálních sáčků, respektive nádobek, a potom si ho zamrazit. Využijete ho například v okamžiku, kdy chcete jít s partnerem na večeři a bude vám miminko hlídat babička.

Jestliže si chcete zakoupit potřeby pro miminko, ale třeba i masážní kartáče pro ženy, podívejte se do e-shopu MoonBaby.cz.