Nevím, kde se vzalo úsloví „svatba jako řemen“, ale pokud jste se letos rozhodli vstoupit do svazku manželského a přejete si, aby vaše svatba byla tip ťop, určitě jste přemýšleli, čím zabavit hosty, aby na vaši svatbu i po letech rádi vzpomínali.

Svatební obřad jako takový je spíše o novomanželech, příležitost užít si svatbu pro hosty přichází až poté, kdy je volná zábava. Na tuto dobu je nutné pro své hosty přichystat zábavu, aby neseděli nudně nad svatebním dortem. Nejsou-li vaši přátelé a příbuzní rození recesisté, svatební zábava bude ležet na vašich bedrech. Z vlastní zkušenosti vím, že ve svatební den bude vymýšlení zábavy to poslední, na co budete myslet.

Dodavatelé

Je mnohem lepší vymyslet vše předem, protože ve svatební den budete ve stresu, aby vše klaplo tak jak má, všichni dodavatelé přivezli objednané zboží, aby vizážistka přišla včas, aby svědek měl občanský průkaz a mnoho dalších a dalších drobných starostí.

Hudba

Poohlédněte se po kvalitní hudbě. Pokud nepotřebujete k honosné luxusní svatebnímu obědu smyčcový orchestr, určitě objednejte kvalitního, recenzemi ověřeného DJ, výhodou bude, když bude zároveň i vtipný a bude umět lidi namotivovat, aby se bavili. Určitě se všichni vaši příbuzní a kamarádi neznají navzájem, a proto bývá úvodní zábava trošku rozpačitá.

Hlídání

Účastní-li se vaší svatby i malé děti, myslete také na to, aby měly dostatek hraček, popřípadě najměte chůvu, která je pomůže zabavit. Malým dětem nedělá nadměrné veselí a hluk dobře, tak nebude na škodu, vezme-li je chůva na chvíli například na procházku.

Fotografie

Skvělým tipem, jak zabavit dospělé, je fotokoutek. Je to místo, kde se hosté mezi sebou poznají, společné focení a následné prohlížení fotek a vymýšlení, s jakým kostýmem a v jaké pozici se ještě vyfotí, odbourá bariéry a prolomí ledy.

Fotokoutky jsou dneska již tak dokonalé, že nabízí kromě nejrůznějších fotodoplňků také možnost nejrůznějších fotopozadí. Fotky jsou navíc vytištěny téměř okamžitě a zůstávají uchovány i v digitální podobě. Takže si z nich po návratu z líbánek budete moci udělat nejrůznější vtipné fotokoláže.

Kdo ví, třeba právě ve fotokoutku přeskočí jiskra mezi vašimi přáteli a brzo půjdete na svatbu znovu…