Snad všichni chceme udržovat svůj majetek minimálně na stejné hodnotě, jakou má nyní. V ideálním případě je cílem majetek spíše rozmnožit a v budoucnu mít více pro spokojený důchod nebo pro dobro našich dětí. Řešením je správný výběr investic, které nabídnou odpovídající jistotu v kombinaci s určitým růstem hodnoty směrem nahoru. Přesně takové umí být investiční zlato.

Zlato nepodléhá inflaci

Hlavním důvodem, proč si pro investici vybrat zlato, je jeho odolnost proti případným inflacím. V nákupu zlata se skryjí možné výkyvy kurzu koruny proti jiným měnám a zároveň je obchodovatelné víceméně po celém světě. Pokud si budete část majetku držet ve zlatě, nebudete každý rok ztrácet zhruba 2 až 3 % kvůli inflaci. Z toho důvodu se doporučuje nákup zhruba v hodnotě 10 % vašeho majetku. Před krizí a nejistou dobu ale běžně investoři přikupují další zlato právě díky velké jistotě stability a malému riziku propadu ceny.

Vyberte si certifikované švýcarské zlaté cihly

Pokud se rozhodnete pro investiční zlato, je důležité vybrat správný produkt. Mince sice vypadají pěkně, ale jejich cena bývá hned při nákupu zvýšena o uměleckou hodnotu ražby. Cenově nejvýhodněji tak vychází například zlaté cihly od švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Při nákupu zlatých slitků navíc ušetříte i na tom, že neplatíte DPH. Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí.

Snadný nákup na specializovaném e-shopu

S investicemi do zlata pomůže firma Zlaté mince. Najdete zde pestrý výběr nejrůznějších druhů slitků a mincí. Jednoduše si tak vyberete příležitost k investici podle vašich aktuálních finančních možností. Mimo přímý nákup v Obecním domě ale můžete navštívit i přehledný internetový obchod www.zlate-mince.cz a objednat si zásilku certifikovaného zlata přímo k vám domů. Z široké nabídky si jistě vyberou větší i malí investoři.