Kam na výletLéto nám pomalu končí, zanedlouho začne další školní rok a s ním i řada povinností pro děti i rodiče. Ačkoli řada z vás možná již odpočítává dny, kdy děti konečně budou alespoň dopoledne ve škole či ve školce, stále ještě zbývá několik dní, během kterých je jejich plán čistě ve vašich rukou.

Možná si i vy právě teď pohráváte s myšlenkou, kam na výlet, abyste nemuseli poslední prázdninové dny prosedět doma na gauči v obýváku. Upřímně by byla škoda strávit konec léta u televize, ve které každoročně běží staré díly oblíbených seriálů! Našli jsme pro vás několik tipů, které rozhodně stojí za pozornost.

Kam na výlet, aneb i na konci léta za zábavou!

Ať už máte děti malé nebo větší, ať už jim je sedm nebo jedenáct, určitě moc dobře víte, jak moc dokážou být znuděné a jak se jejich otrávenost dokáže podepsat na náladě. Nemluvě o rošťárnách, které se jim rodí v hlavě, když nemají do čeho píchnout. Každá máma moc dobře zná ono pověstné podezřelé ticho, které rozhodně nesvědčí o ničem dobrém. Inspirujte se našimi tipy a vyrazte si s rodinkou za zábavou!

Dům vláčků

Máte-li doma malého nadšence do vláčků a železnic, pak by vaše kroky měly směřovat na pražské Petřiny, kde je otevřen Dům vláčků. K vidění zde jsou nejen různorodé modely vlaků a vláčků, ale i kolejiště disponující tlačítky, díky kterým je možné rozsvítit některou z atrakcí,roztočit lopatky větrných elektráren nebo například zažehnout táborový oheň či oživit některou z postaviček.

Oranžové hřiště

Nejen v dětské ZOO, ale i v okolním areálu Podkrušnohorského zooparku můžete společně s dětmi navštívit atypické Oranžové hřiště, které si dokáže získat jak úplně nejmenší, tak i odrostlejší dítka. Zabavit se mohou na nejrůznějších prolézačkách s lany a sítěmi, nechybí ani tampové houpačky, balanční klády, terénní skluzavky, kolotoče nebo například vlnobití. Zajímavostí je, že se některé herní prvky nachází u výběhu zvířat – opic, rysů i tuleňů.

Funpark Žirafa

Na více jak 8000m2 se nachází funpark Žirafa, kde si na své přijdou děti všech věkových kategorií. Nechybí zde oblíbené bazénky s míči, zabavit se společně s dětmi můžete v supermoderním 9D kinu. Ani rodiče zde rozhodně nepřijdou zkrátka, pro ty se v funparku nabízí možnosti v podobě freshbaru, restaurace nebo kavárny.

Obrázek:pixabay.com