Dovolená s dětmiDovolená s dětmi je pro všechny rodiče výzva. Pomineme-li skutečnost, že nejdříve musíte přežít cestu – tedy zabavit rozpustilá dítka, která se zvláště při dlouhé jízdě začnou nudit, mít v zásobě alternativní program a hlavně se obrnit trpělivostí – je potřeba vybrat nejen vhodný cíl vaší rodinné dovolené, ale zajistit pestrý program, vymyslet zajímavé výlety a být připraveni takřka na cokoli. Možná vás letošní dovolená s dětmi teprve čeká a vy pár dní před odjezdem začínáte propadat panice, že se z příjemného pobytu stane noční můra plná dětského křiku. Sepsali jsme pro vás několik pravidel, díky kterým si společně strávený čas i cestu tam a zpět báječně užijete.

Dovolená s dětmi – na co se připravit?

Dovolenkový čas s dětmi si vyžaduje absolutní připravenost rodičů, kteří nesmí nic podcenit, protože jedině tak je nic nepřekvapí. Nezáleží na tom, zda se chystáte na dovolenou po České republice, vydáváte se k našim sousedům nebo je cílem vašeho odpočinkového času některá z exotických destinací – s našimi tipy budete dokonale připraveni a hlavně o krok napřed!

Zmapujte si cestu

V první řadě musíte ve zdraví a bez fyzické či psychické újmy přežít cestu. Zvláště budete-li cestovat s malými dětmi vám radíme, abyste si celou trasu pečlivě naplánovali, využili možných zkratek a snažili se vyhnout zbytečným objížďkám, díky kterým by se čas strávený v autě jen zbytečně prodloužil. Ještě před odjezdem byste tak měli mít představu, kudy pojedete, kde budete mít přestávky a kde budete tankovat.

Zabalte hračky

Cesta autem je pro každé dítě velká zábava, jenže jen chvilku. Po několika hodinách už povinnost sedět v sedačce s pásem okolo těla začne být pěkný opruz. Proto buďte před dětskou znuděností o krok napřed a zabalte si do auta dostatek hraček, omalovánky s pastelkami nebo i knížky. Pamatujte, že různorodost je důležitá – přece moc dobře víme, že děti všechno baví jen chviličku.

Zkontrolujte lékárničku

Před cestou zkontrolujte, jestli vaše rodinná lékárnička obsahuje vše, co potřebujete nejen vy, ale především děti. Chybět by vám neměly léky na teplotu i na bolest, něco proti průjmu, léky na alergickou reakci i krém proti spálení i po něm, nezapomínejte ani na odřeniny či kašel nebo rýmu. Je lepší být připraven a léky v lékárničce přece uvezete.

Připravte kufry

Co se množství oblečení týče, snažte se řídit nejen délkou pobytu na dovolené, ale v potaz berte i věk vašich dítek. Malé děti se velmi snadno ušpiní, proto není od věci mít pro ně v zásobě náhradní oblečení – a to především tehdy, když si na dovolené nebudete moci špinavé oblečení vyprat. Svršky rovněž balte podle toho, jaké očekáváte počasí, přičemž platí, že lepší je být připraven a to i za cenu toho, že s sebou potáhnete o jeden cestovní kufr navíc.

Obrázek: pixabay.com